Today’s Hours Getting Hours
Southbury Panel King Bed Complete
Call for Price
Southbury Entertainment Console
Call for Price
Southbury Panel Cal King Bed Complete
"*" indicates required fields
Description
The Southbury Panel Bed is the piece that the Southbury collection was designed around. Inspired by an old door, its simple design is still full of character. The Panel bed is available in Queen and King sizes.
Product Details
| Style: Panel Bed | Yes |
|---|---|
| Size: California King Size | Yes |
| Storage: | Yes |
Additional information
| Dimensions | 93 × 79.5 × 62 in |
|---|---|
| Brand | American Drew |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Stain |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Southbury |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Southbury Bureau Mirror
Southbury Drawer End Table
Southbury Landscape Mirror
Southbury Server
Related products
Ciao Bella Cal King Upholstered Bed- Speckled Gray
Ciao Bella King Upholstered Bed- Speckled Gray
Ciao Bella Queen Upholstered Bed- Speckled Gray
Parkton Upholstered Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, Full, King, Queen, Twin |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Customizable, Fabric |
Sienna Queen Panel Bed
| Dimensions | 91 × 67 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Walker Panel Queen Bed
| Dimensions | 90 × 73 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.