Abode Sylvan King Metal Bed - Complete
Call for Price

Sanibel Armless Recliner with Headrest and Lumbar
Call for Price
Drawer Chest
Drawer Chest
"*" indicates required fields
SKU:
1661-2200
Category: Chests
Tags: Chests, Legacy Classic Furniture, Natural White With Dark Oak Tops And Aged Black Accents, White
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwood Solids With Quartered White Oak And Paint Grade Veneers | Yes |
|---|---|
| Two Tone Finish And Clean Lines Create A Modern Farmhouse Style | Yes |
| Aged Black Metallic Accents | Yes |
| Width | 42 |
| Depth | 18 |
| Height | 58 |
| Finish | Natural White with Dark Oak Tops and Aged Black Accents |
| Fabric | N/A |
| Material | Select Hardwood Solids, Tops: Quartered White Oak Base: Paint Grade Veneer |
| Hardware | Aged Black |
Additional information
| Dimensions | 18 × 42 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Natural White With Dark Oak Tops And Aged Black Accents |
| Style | Farmhouse |
| Collection | 1661 Beckett BR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Dresser
Mirror
Related products
Americana Modern Bedroom 6 Drawer Chest
Pure Modern Bedroom Chest With 5 Drawers
Mapleton 6-Drawer Chest
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Transitional |
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.