Tucker 5 Drawer Chest
$1,537.00 Original price was: $1,537.00.$928.00Current price is: $928.00.
Acquisitions Brimley Map Drawer Bachelor's Chest - Raven Finish
$2,257.00 Original price was: $2,257.00.$998.99Current price is: $998.99.
B1H-201 – Frasier Serpentine Master Chest – Brunette
"*" indicates required fields
Description
Crafted from Walnut and poplar solids and figured Walnut veneers, the Frasier Serpentine Master Chest features a beautiful shaped front, four large drawers for ample storage each with double placed Pewter finished metal tassel pulls.
Product Details
| Material | Walnut Veneers, Walnut Solids, Poplar Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | Available ONLY as shown: B1H Brunette finishFour soft-close drawers with pewter finish hardwareTip restraint included |
| Volume | 43 cft |
| Weight | 309 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 309 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 56.25 × 44.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.