AE-D40-13B-NT - Mainland Wicker Swivel Chair W/ Buttons Back
Call for Price
Odessa Bookcase Small Rustic Cherry
Call for Price
Easy STOOLS 44554-26WE/1B25JMF4
"*" indicates required fields
Description
If your home’s interior is a pleasing mix of minimalist furniture and tasteful esthetics, then the Easy stool is the perfect addition. Naturally beautiful, sleek, and anything but fussy, it can even be completely tucked away under the island to maximize your space. This stool’s classic design feels at home in any type of decor.
Videos
Additional information
| Dimensions | 16.75 × 16.75 × 26.75 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Blue |
| Detail Color | Blue Polyurethane |
| Style | Contemporary |
| Collection | Easy |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
24″ Ladderback Counter Stool
Blue Leroy Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.