
47" Entertainment Console - 6848
Call for Price
Vista Haven Shelter Queen Bed Complete
Call for Price
Jasper Swivel stool 41229-26WE/1B2587
"*" indicates required fields
SKU:
41229-26WE/1B2587
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, black, Light Brown Distressed, Made In Canada
Description
Industrial design is all about reclaiming the past, but adding a bohemian flair to a contemporary style. The Jasper stool captures the design trend with exposed screws and a worn-in look, putting unfinished metal, aged wood, and natural materials on display and playing with them in a fresh new way.
Videos
Additional information
| Dimensions | 22.25 × 18.5 × 42.375 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Light Brown Distressed |
| Style | Industrial |
| Collection | Jasper |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Jasper Swivel stool 41229-26WE/1B2586
Related products
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Blue Leroy Counter Stool
Calhoun Counter Stool
Jade Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.