AE-D40-54 - Mainland Wicker Large Dining Arm Chair
Call for Price
Harper Oak
Call for Price
Lucio STOOLS 44556-26WE/1B25BQF4
"*" indicates required fields
Description
The Lucio stool is a must-have for those who seek to add a modern touch to their kitchen. The distinctive aesthetic of its metal base blends harmoniously with the curves of the seat and back, creating a unique and visually appealing look. The deep, upholstered seat and backrest provide maximum comfort, making it an excellent choice for anyone who wants a highly comfortable piece without compromising on style.
Additional information
| Dimensions | 20.875 × 19 × 38.5 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Black Polyester |
| Style | Contemporary |
| Collection | Lucio |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Lucio CHAIRS 34556-WE/1B25BQF4
Lucio CHAIRS 34556-WE/1B25DXF4
Lucio CHAIRS 34556-WE/1B69BQF4
Related products
24″ Ladderback Counter Stool
Blue Leroy Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Jetson Bar Stool
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.