Terrace Stool
"*" indicates required fields
Description
The Terrace collection takes its inspiration from French and Swedish furniture of the Louis XVI era. Re-imagined for today, the group features a lovely Meringue finish, freshening the look for todays consumer and accenting the historical elements.
Additional information
| Dimensions | 17.31 × 17.31 × 18.5 in |
|---|---|
| Brand | Hammary |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dark Stain |
| Style | Transitional |
| Collection | Terrace |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Terrace Etagere
Related products
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Jetson Bar Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.