Trent Thin Track Arm Swivel Glider Chair
Call for Price
Rockport 150 Power RSF Recliner
Call for Price
Tyler STOOLS 40045-26/52NA
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
The TYLER stool charms with its sleek lines, symmetrical structure, and Farmhouse-inspired design. Its handwoven seat made of natural Danish cord and square metal base will add a rustic touch to your decor. This stool easily slides under the counter and elevates the style of your kitchen!
Videos
Additional information
| Dimensions | 14.375 × 19.125 × 26.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Brown |
| Detail Color | NA Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Tyler |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Fiddler Counter Stool
Jade Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.