719-704M - Artefact Facets Cabinet With Stone Top
Call for Price
Atwood File Cabinet Maple
Call for Price
Upright STOOLS 42564-26B/5187
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Rivets here, there, and everywhere. This stool epitomizes industrial style, with exquisite attention to detail and a less-is-more design. It combines distressed hardwood with metal accents for cool industrial chic with a classic look—a style all your own.
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 16.5 × 26.125 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Brown |
| Detail Color | 87 Toasty |
| Style | Industrial |
| Collection | Upright |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Upright BENCHES 30408/51HO
Upright BENCHES 30408B/5187
Upright BENCHES 30410/51HO
Upright BENCHES 30410B/5187
Upright STOOLS 40264-26/51HO87
Upright STOOLS 40264-26B/5187
Upright STOOLS 40264-30B/5187
Upright STOOLS 42564-26/51HO
Related products
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Blue Leroy Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |











Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.