Paris Leather Upholstered Storage Bed
Call for Price
Harper STOOLS 44543-26WE/1B25JUF4
Call for Price
AE-CCC3130S – Sabrina Dining Chair
"*" indicates required fields
Description
“It began with a Georgian chair that had a beautiful upholstery detail that joined in a gentle curve to the leg. I updated the leg to a simple elegant curved and tapering form. It has a simply modern three button detail on the seat back. Named for my new Maltese, Sabrina, it is bound to be a favorite.” -Thomas O’Brien 2 / 47 125%
Product Details
| Material | Mahogany Solids |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Volume | 21 cft |
| Weight | 26 lb |
| Leather | 30 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.00 yrd |
Additional information
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 23.75 × 40.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.