Today’s Hours Getting Hours
Buton Tuft Uph Chr 2in-sd
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Arched top rail | Yes |
| Button tufted back | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 3/4″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 26.00″D X 39.50″H |
| Weight | 17.64 lbs |
Additional information
| Weight | 35.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 18 × 39.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cascade Upholstered Curved Back Side Chair
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Beige, White |
| Features | Polyester, Upholstered, Wood |
| Style | Farmhouse |
Sophie Upholstered Counter Stool
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Fabric, Oak Veneer, Wood |
| Style | Farmhouse |
Walnut Grove Arm Chair
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.