Today’s Hours Getting Hours
Cane Back Side Chair 2in
"*" indicates required fields
SKU:
50557
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Riverside Furniture, Toasted Almond
Description
Product Details
| Constructed of Acacia solids and veneers | Yes |
|---|---|
| The slightly curved back is inset with woven cane | Yes |
| The seat is upholstered with a faux sheepskin fabric that adds a soft contrast to the wood | Yes |
| Seat height: 19″ | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Dimensions | 21.00″W X 25.75″D X 39.00″H |
| Weight | 17.64 lbs |
Additional information
| Weight | 35.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.75 × 21 × 39 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Almond |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Bozeman |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cascade Upholstered Curved Back Side Chair
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Beige, White |
| Features | Polyester, Upholstered, Wood |
| Style | Farmhouse |
Ciao Bella Spindle Back Side Chair
Sophie Upholstered Counter Stool
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Fabric, Oak Veneer, Wood |
| Style | Farmhouse |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.