Today’s Hours Getting Hours
Umbria 30" Bar Stool
Call for Price
Preston Leather Counter Stool - Jet Black
Call for Price
Preston Leather Dining Chair
"*" indicates required fields
Description
The Preston Dining Chair features top grain leather with a sleek iron base and tapered legs. Its round back design ensures comfort, making it an ideal addition to your dining space. The combination of materials offers a perfect balance of style and durability.
Product Details
| Overall Dimensions | 21.65”W x 23.2”D x 30.3”H |
|---|---|
| Materials | Top Grain Leather, Iron |
| Colors | Jet Black |
| Weight | 18.69 lbs |
Additional information
| Weight | 18.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.2 × 21.65 × 30.3 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Jet Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Preston |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Preston 1’x1′ swatch
Preston 2’x3′
Preston 2.6’x8′
Preston 5’x8′
Preston 8’x10′
Preston Leather Counter Stool – Jet Black
Related products
Cascade Upholstered Curved Back Side Chair
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Beige, White |
| Features | Polyester, Upholstered, Wood |
| Style | Farmhouse |
Harper X-Back Side Chair
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic, Traditional, Transitional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.