Plank Road Rockland Buffet - Complete
Call for Price

Elite Power Armless Recliner
Call for Price
Spindle Back Arm Chair W. Handle Cut Out
Spindle Back Arm Chair W. Handle Cut Out
"*" indicates required fields
SKU:
CLH4010-341
Category: Chairs & Benches
Tags: Barnwood Oak, Brown, Chairs & Benches, Country Living, Legacy Classic Furniture
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Oak Veneer | Yes |
|---|---|
| Unique Blend Of Classic Styles And Aged Finishes | Yes |
| Cast Iron Finished Hardware | Yes |
| Width | 25.5 |
| Depth | 22.5 |
| Height | 32.5 |
| Finish | Barnwood Oak |
| Material | Select Hardwoods and Oak Veneers |
| Hardware | Cast Iron |
Additional information
| Dimensions | 22.5 × 25.5 × 32.5 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Barnwood Oak |
| Style | Country |
| Collection | CLH4010 Vintage Market DR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Chimney Leg Table
Complete Hutch And Server
Server
Turned Spindle Side Chair
Windsor Side Chair V Shape
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.