431-402 – Chateau Lyon Duchère Buffet
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Walnut Burl Veneers, Walnut Veneers, Walnut Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Medium – Heavy |
| Notes | 43H Lyon finishParquet topFour drawers above two sets of two doors with one adjustable shelf behind each set of doors. Cast iron hardware.Tip restraint included |
| Volume | 59 cft |
| Weight | 390 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 390 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 98.5 × 36 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.