Provence Twin Rails W/ Decking
Call for Price
Encore Essential Entertainment Console
Call for Price
Blakely Sideboard
"*" indicates required fields
Description
The versatile Blakely Sideboard effortlessly combines classic and modern elements, making it a perfect addition to various interior styles. Crafted from solid wood with a neutral grayish-brown finish, it exudes timeless charm. The double cabinet doors open to reveal separate internal storage shelves for organized storage. Intricate triangular carvings on the doors add texture and visual interest, while black industrial handles provide a sleek addition to this piece
Product Details
| Item Weight | 128 |
|---|---|
| Materials | Mindi |
| Dimensions | W:58 x D:18 x H:36 |
Additional information
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 58 × 36 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Blakely |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Blakely Bench
Blakely Cabinet
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Americana Modern Dining 2pc 69 In. Buffet / Display Hutch With Quartz Insert
Lodge Dining Buffet Server 66 In. X 18 In.
Pure Modern Dining Multi-functional Server
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.