Sinclair Door Bookcase
Call for Price
Marsham-hamilton Round Chairside Table
Call for Price
Hillary Sideboard
"*" indicates required fields
Description
The Hillary Sideboard is a substantial storage solution, featuring three generously sized drawers in the center and cabinets with shelving on each side for ample organization space. Crafted from solid wood, this sideboard showcases a charming distressed cream finish that enhances its appeal. The ridged texture on the outer drawers and doors adds a touch of character to the piece. Complementing the distressed finish are dark metal hand pulls that beautifully accentuate the overall rustic yet elegant look of the Hillary Sideboard.
Product Details
| Item Weight | 275 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany |
| Dimensions | W:96 x D:18 x H:36 |
Additional information
| Weight | 275 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 96 × 36 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Hillary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining 2pc 69 In. Buffet / Display Hutch With Quartz Insert
Sundance Dining – Sandstone Buffet Server 66 In. X 19 In.
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.