Fabio Solid Wood 5dwr Chest
Call for Price
Holmes Solid Wood Bar Cabinet
Call for Price
Holmes Solid Wood 4dr Buffet
"*" indicates required fields
Description
The Holmes Mango Wood Dining Collection offers timeless sophistication and contemporary style. Crafted from durable mango wood, the dining table and sideboard feature clean lines and a rich finish, enhancing their natural texture. Perfect for everyday dining or entertaining, this collection effortlessly combines functionality and modern elegance, making it a standout in any home.
Product Details
| Overall Dimensions | 78”W x 18”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Artisan Brown |
| Weight | 227 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
Additional information
| Weight | 227 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 78 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Artisan Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Holmes |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Holmes Solid Wood Bar Cabinet
Holmes Solid Wood Rectangle Dining Table
Related products
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.