Jamestown Sideboard
"*" indicates required fields
Description
Add a touch of eclectic charm to your boho or farmhouse interior with the Jamestown Sideboard, crafted from sturdy brown solid wood. Featuring two doors that open to reveal ample shelving space, this piece seamlessly combines style and functionality. The exterior of the doors is adorned with intricate weaving, adding texture and visual interest to its design. Elevate your decor with the Jamestown Sideboard, a versatile and stylish addition that offers both storage solutions and aesthetic appeal.
Product Details
| Item Weight | 141 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany and Rush |
| Dimensions | W:71 x D:18 x H:32 |
Additional information
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 71 × 32 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Bohemian (Rustic/Farmhouse influence) |
| Collection | Jamestown |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining 2pc 69 In. Buffet / Display Hutch With Quartz Insert
Lodge Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Display Hutch
Lodge Dining Buffet Server 66 In. X 18 In.
Pure Modern Dining Multi-functional Server
Sundance Dining – Sandstone Buffet Server 66 In. X 19 In.
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.