Ellington Solid Wood 2dr Cabinet
Call for Price
Landon Solid Wood 6dr Cabinet
Call for Price
Lisbon Solid Wood 6dr Cabinet
"*" indicates required fields
SKU:
52004515
Category: Dining Storage
Tags: black, Classic Home, Dining Storage, Weathered Black/Travertine
Description
The Lisbon Cabinet offers a rustic yet refined look for any space. Crafted from reclaimed pine, this cabinet features a unique, weathered appearance that highlights the wood’s natural character. With practical storage and an elegant design, the Lisbon Cabinet enhances the ambiance of your home while offering both style and functionality.
Product Details
| Overall Dimensions | 103”W x 20”D x 35”H |
|---|---|
| Materials | Travertine, Reclaimed Pine, Iron |
| Colors | Weathered Black/Travertine |
| Weight | 350 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 6 |
Additional information
| Weight | 350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 103 × 35 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Weathered Black/Travertine |
| Style | Transitional |
| Collection | Lisbon |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Lisbon Solid Wood 4dr Cabinet
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Pure Modern Dining Multi-functional Server
Sundance – Sandstone 2pc 66 In. Buffet / Bar Display Hutch With Quartz Insert Dining
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.