Mill Creek King Platform Hb
Call for Price
Indiya Swivel Coffee Table
Call for Price
Reclaimed Merchant Sideboard
"*" indicates required fields
Description
In response to fluctuating tariffs, this item may be sourced from an alternate manufacturing location, and some variation from previous production is possible. Reclaimed pine is given a truly unique look when it is glazed with a light coat of gray and then wire brushed. The top of this cabinet reinforces the appearance of antiquity with its gray paint, which is worn away in all the right places. The rectangular antique brass handles are an unexpected and welcome accent.
Product Details
| Item Weight | 140 |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Dimensions | W:71 x D:22 x H:36 |
Additional information
| Weight | 140 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 71 × 36 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Reclaimed |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Reclaimed Tripod Table
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.