Oxford Tv Frame W/tv Mount For -455
Call for Price
Uph Back Side Chair 2in
Call for Price
Sabre Sideboard
"*" indicates required fields
Description
The Sabre Sideboard combines timeless craftsmanship with a contemporary touch. Handcrafted from reclaimed pine, its distressed black finish highlights the natural grain and rustic character of the wood. Spacious and functional, the Sabre Sideboard features paneled cabinet doors with open latticework, evoking a subtle British colonial influence. Modern gold hand pulls provide a refined contrast, enhancing its elegant yet weathered appeal. Perfect for dining rooms, living spaces, or entryways, it offers both storage and style.
Product Details
| Item Weight | 156 |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Dimensions | W:79 x D:18 x H:33 |
Additional information
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 79 × 33 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sabre |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Pure Modern Dining Multi-functional Server
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.