Salem Sideboard
"*" indicates required fields
Description
**Final Sale – All Items are sold as is, no returns unless damaged upon receipt. The centers of these mitered pine door front panels are enhanced by the use of contemporary square dimpled black pulls. This darkly handsome sideboard features a charcoal wash, with black iron door surrounds and a mid century styled iron base. This is a wonderful choice when a punch of contrast is required by today’s neutral palettes.
Product Details
| Item Weight | 145 |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Opportunity Buy | YES |
| Dimensions | W:76 x D:18.25 x H:36 |
Additional information
| Weight | 145 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 76 × 36 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Salem |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.