Lahey Solid Wood 11dwr Rectangle Console Table
Call for Price
Antigua Solid Wood 4dr Cabinet
Call for Price
Selma Solid Wood 6dr Cabinet
"*" indicates required fields
Description
The Selma Cabinet is crafted from reclaimed pine and features tempered glass panels, offering both durability and style. Its unique design adds a touch of artistic flair to any space, blending natural materials with charm. Ideal for displaying treasured items or organizing your home, this cabinet brings a relaxed, eclectic ambiance to your living or dining area.
Product Details
| Overall Dimensions | 102.5”W x 19”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine, Tempered Glass |
| Colors | Aged Brown |
| Weight | 225.5 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 6 |
| Shelf Interior Dimensions | 33.25″ x 15″ x 12″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 6 Door |
Additional information
| Weight | 225.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 102.5 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Aged Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Selma |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |
Lodge Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Display Hutch
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.