Schiller Desk
Call for Price
Industrial 62" Highboy Fireplace Console
Call for Price
Server
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random matched Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Soft grey top accents the beautiful white case | Yes |
| Framed drawers and end panels | Yes |
| Case is elevated off the floor to give it a light airy appearance | Yes |
| Custom designed hardware | Yes |
| Patterned drawer bottom | Yes |
| Board and batten design on doors with an adjustable shelf behind | Yes |
| Drop down glass front storage cubbies | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 55.75″W X 19.00″D X 40.00″H |
| Weight | 201.72 lbs |
Additional information
| Weight | 201.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 55.75 × 40 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Lodge Dining Buffet Server 66 In. X 18 In.
Sundance – Sandstone 2pc 66 In. Buffet / Bar Display Hutch With Quartz Insert Dining
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.