Server
"*" indicates required fields
SKU:
50556
Category: Dining Storage
Tags: Brown, Dining Storage, Riverside Furniture, Toasted Almond
Description
Product Details
| Constructed of Acacia solids and veneers | Yes |
|---|---|
| Framed drawer fronts and end panels | Yes |
| Three drawers are trimmed with industrial bar pull hardware in a matte black finish | Yes |
| Two wood framed glass doors with decorative mullion overlay | Yes |
| Open center section features two adjustable shelves with reversible wine bottle storage | Yes |
| Drawers are constructed with dovetail joinery, ball-bearing extension guides, and felt-lined bottoms | Yes |
| Interior LED lighting | Yes |
| Dimensions | 68.00″W X 19.00″D X 38.00″H |
| Weight | 231.48 lbs |
Additional information
| Weight | 231.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Almond |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Bozeman |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Lodge Dining Buffet Server 66 In. X 18 In.
Sundance – Sandstone 2pc 66 In. Buffet / Bar Display Hutch With Quartz Insert Dining
Sundance Dining – Sandstone Buffet Server 66 In. X 19 In.
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.