Server – Blue
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and pine veneers | Yes |
|---|---|
| Wire brushed door fronts add to the laid back lifestyle | Yes |
| Custom designed two piece hardware makes the piece truly unique and functional | Yes |
| Clean front frame gives the case a clean modern vibe | Yes |
| Four Doors | Yes |
| One adjustable shelf behind left, middle and right doors | Yes |
| Fixed slatted bottom shelf for display or wine bottle storage | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 72.00″W X 18.00″D X 38.00″H |
| Weight | 155.42 lbs |
Additional information
| Weight | 155.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Cabana Blue |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.