Today’s Hours Getting Hours
Bast Solid Wood 4dr Cabinet - Timeworn Cream
Call for Price
Osiris Solid Wood 4dr Cabinet
Call for Price
Sienna Solid Wood 4dr Cabinet
"*" indicates required fields
Description
The Sienna Cabinet, crafted from reclaimed pine, features a stunning herringbone pattern that adds visual interest. Its design promotes a serene and calming atmosphere, making it an ideal piece for creating a peaceful ambiance in your home. The natural beauty of the wood and intricate pattern make it both a functional and stylish addition to any room.
Product Details
| Overall Dimensions | 93.5”W x 18”D x 35.75”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Colors | Gray/Cream Wash |
| Weight | 181.3 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 42.25″ x 14.5″ x 15″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
Additional information
| Weight | 181.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 93.5 × 35.75 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Gray/Cream Wash |
| Style | Transitional |
| Collection | Sienna |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.