Stratus Sideboard
"*" indicates required fields
Description
Generously scaled to hold all your entertaining supplies, this reclaimed pine cabinet has a fixed shelf behind the large framed doors. The ravages of time are lovingly replicated by the soft gray blue paint.
Product Details
| Item Weight | 167 |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Dimensions | W:72 x D:22 x H:42.5 |
Additional information
| Weight | 167 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 72 × 42.5 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Stratus |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Stratus Sideboard
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |
Lodge Dining Buffet Server 66 In. X 18 In.
Sundance – Sandstone 2pc 66 In. Buffet / Bar Display Hutch With Quartz Insert Dining
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.