Provence 1 Drawer Ns
Call for Price
Premise Charging Chairside Table
Call for Price
White Willow Sideboard
"*" indicates required fields
Description
Subtly curved to add even more visual charm, this commodious sideboard features a practical adjustable shelf behind its uniquely routed doors. The solid mahogany frame is enlivened by the application of a lightly distressed cream finish. The quiet beauty of this sideboard is emphasized by the distinctive brass pulls.
Product Details
| Item Weight | 110 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany |
| Dimensions | W:60 x D:19 x H:36.25 |
Additional information
| Weight | 110 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 60 × 36.25 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | White |
| Style | Transitional (Traditional/French Country influence) |
| Collection | White |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
White Leroy Bar Stool
White Leroy Counter Stool
White Leroy Side Chair
White Willow Server
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.