Osiris Solid Wood 4dr Cabinet
Call for Price
Janes Solid Wood 4dr Cabinet
Call for Price
Wolden Solid Wood 4dr Buffet
"*" indicates required fields
Description
The Wolden Buffet highlights simplicity with reclaimed pine, emphasizing its natural charm. Its sleek, minimalist design brings a quietly exquisite aesthetic in to your space, reflecting eco-conscious craftsmanship with understated elegance.
Product Details
| Overall Dimensions | 91”W x 18”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Colors | Antique Beige |
| Weight | 196.7 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 44″ x 14″ x 15.5″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
Additional information
| Weight | 196.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 91 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Antique Beige |
| Style | Contemporary Rustic |
| Collection | Wolden |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |
Sundance – Sandstone 2pc 66 In. Buffet / Bar Display Hutch With Quartz Insert Dining
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.