Studio 7H Scaffold for Entertainment Console
Call for Price
Studio 7H Casual Dining Cinch Round Dining Table Top
Call for Price
Studio 7H Casual Dining Cinch Round Dining Table Base
28 1/2″ (72.4 cm) A refined piece inspired by Acacia Veneers and Metal, designed to complement modern spaces.
"*" indicates required fields
Description
A network of metal chords cinched in the center form the table’s pedestal base. Forty-eight-inch tabletop completes the look, pending chairs of your choice. All Studio 7H dining chairs are candidates!
Additional information
| Weight | 46.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 28.5 × 28.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Black |
| Style | Casual |
| Collection | Studio 7H |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Studio 7H Scaffold for Entertainment Console
Related products
Boca 57 In. Writing Desk
Abode Wagner Metal Hutch
Acquisitions Brimley Map Drawer Bachelor’s Chest – Raven Finish
Chambers Chairside Table
Coalesce Halen End Table
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.