70C-320-119 – Mesa Pacific 119″ Dining Table – Napa Cerused/Melange
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Wire Brush Oak Veneers, Walnut Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Medium |
| Notes | 70C Special Combo finishTop & Posts finish: Napa – cerused with Top moulding & Post blocks finish: Melange |
| Volume | 34 cft |
| Weight | 266 lb |
| Apron Height | 27 in |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 119 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Crossings Downtown 60” Round Dining Table
Crossings Downtown 86″ Rectangular Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.