Manhattan Leather Upholstered Storage Bed
Call for Price

Lexington TABLES 50535/75+91490/96
Call for Price
AE9-316 – Dawning 88″ Quad-Pedestal Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Mahogany Veneers, Mahogany Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | Maximum extension 132″ with two 22″ leavesApron height: 26.5″ |
| Volume | 60 cft |
| Weight | 397 lb |
| Apron Height | 26.50 in |
Additional information
| Weight | 397 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 88 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Island Counter Height Table 72 In. X 42 In. To 90 In, (18 In Butterfly Leaf)
Cedar Fork Dining Rectangle Leg Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.