Today’s Hours Getting Hours
Marbella Solid Wood Rectangle Console Table
Call for Price
Marbella Solid Wood Rectangle Console Table
Call for Price
Alexander Solid Wood Extending Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Discover timeless craftsmanship with this reclaimed wood dining table, blending rustic charm with elegance. A hand-distressed finish, unique imperfections, and convenient extension make this durable piece a warm and inviting centerpiece for any gathering.
Product Details
| Overall Dimensions | 110”W x 40”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Colors | Brown |
| Weight | 258 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 1″ |
| Overhang Front Back | 1.125″ |
| Distance Between Legs Side Side | 50″ |
| Overhang Side Side | 11.5″ |
| Extension | Yes |
Additional information
| Weight | 258 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 110 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Alexander |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Modern Farmhouse Kitchen Table
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Coastal, Transitional |
Coastal Living Escape Round Glass Table 54″ in Sandbar
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Coastal, Modern |
Coastal Living Escape Cottage Dining Table
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Pine Veneer, Storage, Wood |
| Style | Cottage |
Savona Friedrick Dining Table in Versaille
| Brand | American Drew |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Wood |
| Style | Traditional, Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.