Today’s Hours Getting Hours
Far Marble/metal Square End Table
Call for Price
Hera Solid Wood Dining Table - Pecan Brown - 60"
Call for Price
Arno Solid Wood Rectangle Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Arno’s texture and finish exude relaxed refinement. Crafted of richly grained solid Acacia wood, this table has simple lines and tapered legs for a timeless look we love. It is offered in a compact profile, perfect for small spaces.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 35”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Acacia Wood |
| Colors | Amber Brown |
| Weight | 136 lbs |
| Table Top Thickness | 2.5″ |
| Table Clearance From Floor | 25″ |
| Distance Between Legs Front Back | 30.5″ |
| Distance Between Legs Side Side | 67.5″ |
| Extension | No |
Additional information
| Weight | 136 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 72 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Amber Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Arno |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Arno Solid Wood Bench
Related products
Coastal Living Escape Round Glass Table 54″ in Sandbar
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Coastal, Modern |
Traditions Traditions Rectangle Dining Table with Two 22-inch leaves
| Weight | 209.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.00 × 78.00 × 30.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Traditions |
| Color | Brown |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
Harvest Maple Dining Table
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Rustic, Traditional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.