Today’s Hours Getting Hours
Avanti Dining Table
"*" indicates required fields
Description
The Avanti Dining Table is crafted from rich mango wood and finished in a warm brown tone that highlights its natural beauty. Its intricate inlaid design adds a stunning, artisanal detail, making it a captivating centerpiece for any dining space.
Product Details
| Item Weight | |
|---|---|
| Materials | Mango |
| New Intro | true |
| Dimensions | W:54 x D:54 x H:30 |
Additional information
| Dimensions | 54 × 54 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Avanti |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Coastal Living Escape Round Glass Table 54″ in Sandbar
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Coastal, Modern |
Traditions Traditions Rectangle Dining Table with Two 22-inch leaves
| Weight | 209.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.00 × 78.00 × 30.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Traditions |
| Color | Brown |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
Emporium Ellsworth Round Dining Table – Complete
| Brand | American Drew |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional, Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.