Heritage Leather Upholstered Bed
Call for Price

Rachel TABLES 50579/25+94914/S4
Call for Price
B1H-307 – Sanford 72 ” Round Dining Table – Brunette
"*" indicates required fields
Description
Crafted from Walnut and Poplar solids and figured walnut veneer, the Sanford Round Dining Table features a beautiful base with four flaring curved supports resting on a clipped corner platform and joined with pewter ring that fastens with decorative pewter cap.
Product Details
| Material | Walnut Veneers, Walnut Solids, Poplar Solids, Metal |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | Available ONLY as shown: B1H Brunette finishPolished nickel finish metal accents |
| Volume | 48 cft |
| Weight | 280 lb |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 280 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 72 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cedar Fork Dining Rectangle Leg Table
Cedar Fork Dining Square Counter Height Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.