Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price

Zenith TABLES 52560/25+92802/4949
Call for Price
C79-303 – Quentin Dining Table
"*" indicates required fields
Description
The Quentin Dining Table has a sinuous mid-century silhouette. The elegant, tapered legs incorporate wishbone inspired supports for a graceful and sculptural base on oval top with a soft, rounded edge. Built from walnut solids with walnut veneer, the dining tabletop shows the rich figuring in the wood. This statement table brings warmth and refinement to any room.
Product Details
| Material | Walnut Veneers, Walnut Solids |
|---|---|
| Notes | Maximum extension 134″ with (1) 24″ leaf |
| Volume | 85 cft |
| Weight | 385 lb |
Additional information
| Weight | 385 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 110 × 30 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 60 In. X 38 In. Rect To 78 In. (18 In. Leaf)
Cedar Fork Dining Rectangle Leg Table
Crossings Downtown 60” Round Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.