Today’s Hours Getting Hours
Cascade Rectangular Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Rect Dining Table-Base | Constructed of hardwood solid and Cherry veneer |
|---|---|
| Rect Dining Table-Top | Constructed of hardwood solid and Cherry veneer |
| Rect Dining Table-Top | 74″ x 42″ top extends to 92″ x 42″ with one 18″ leaf inserted |
Additional information
| Dimensions | 42 × 74 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dovetail |
| Style | Transitional |
| Collection | Cascade |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Greystone Pub Table in Ash Brown
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Coastal Living Escape Cottage Dining Table
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Pine Veneer, Storage, Wood |
| Style | Cottage |
Traditions Traditions Rectangle Dining Table with Two 22-inch leaves
| Weight | 209.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.00 × 78.00 × 30.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Traditions |
| Color | Brown |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
Walnut Grove Dining Table
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.