Essence Newport Square End Table
Call for Price
Complete Panel Twin Bed Cherry Finish
Call for Price
CR9-1-130-G-972 – 130″ Guan Slab Dining Table – Polished Nickel Base
"*" indicates required fields
Description
“Beauty is in the details” and that’s where we started when creating the Century Details Live Edge program. Details Live Edge allows you to design your Slab Dining Table, Console, Cocktail Table or Desk mixing and matching bases and slab tops from a large selection of beautiful forms. Select from multiple Base Styles and then select your exact slab top. Finally choose your finish to make a table that is uniquely your own. With just a few easy steps you have a custom live edge dining table, console, cocktail table or desk designed by you, made by Century.
Product Details
| Material | Metal, Guanacaste Solids |
|---|---|
| Notes | Guanacaste live edge top with Polished Nickel finish basesNOTE: Guanacaste slabs are a natural product – depth can range from 36″ to 46″ and CANNOT be specified |
| Volume | 64 cft |
| Weight | 436 lb |
Additional information
| Weight | 436 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 130 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.