Dwyer Headboard - King / 805 Dune
Call for Price
Stacy Upholstered Platform Bed
Call for Price
CRA-838B – Details Dining Table Base For Wood Top
"*" indicates required fields
Description
This base is a part of Century’s Details Custom Dining and Details Live Edge programs. Crafted of forged bronze the four hammered metal arms extend down to a beautiful axis point appearing to be wrapped in metal coils before tapering down to the floor.
Product Details
| Material | Metal |
|---|---|
| Notes | PLEASE NOTE: Not available for use with ROUND wood tops larger than 60″Not available for use with SQUARE wood tops larger than 43″Hammered bronze |
| Volume | 19 cft |
| Weight | 48 lb |
Additional information
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 29 × 27.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.