Today’s Hours Getting Hours
Talladega Solid Wood Rectangle Console Table
Call for Price
Tacoma Solid Wood Rectangle Gathering Table
Call for Price
Crest Solid Wood Rectangle Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Beautifully crafted with soft inverted edges and our exclusive natural lived-in finish, Crest is the perfect table for everyday meals and entertaining.
Product Details
| Overall Dimensions | 78”W x 36”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Colors | Warm Natural |
| Weight | 97 lbs |
| Table Top Thickness | 3″ |
| Table Clearance From Floor | 26″ |
| Distance Between Legs Front Back | 70″ |
| Distance Between Legs Side Side | 28.15″ |
| Extension | No |
Additional information
| Weight | 97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 78 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Warm Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Crest |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Crest Solid Wood Tall Cabinet
Related products
Modern Farmhouse Kitchen Table
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Coastal, Transitional |
Coastal Living Escape Round Glass Table 54″ in Sandbar
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Coastal, Modern |
Owens Maple Counter Dining Table
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Emporium Ellsworth Round Dining Table – Complete
| Brand | American Drew |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional, Transitional |
Walnut Grove Dining Table
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.