Modern Solara Dining Table
Call for Price
Z4 Leather Roll Arm Twin Sleeper Chair
Call for Price
CT1022-PN – Long Beach Dining Table – Peninsula
"*" indicates required fields
Description
This stylized X base is hand formed with Rattan poles reinforced with steel rods that are strapped together with rattan bindings. A 60″ diameter glass top makes it the perfect breakfast table.
Product Details
| Notes | **Limited Quantities Available**Rattan frame with metal insert & bindings base60″ round, 1/2″ thick tempered glass top |
|---|---|
| Volume | 37 cft |
| Weight | 186 lb |
Additional information
| Weight | 186 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Coastal/Tropical |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cedar Fork Dining Rectangle Leg Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.