CT2035-GR – Knot Dining Table – Grey
"*" indicates required fields
Description
It takes a skilled artisan over a week to bend and intertwine the dozens of rattan poles on our Knot Dining table. Re-enforced by hidden metal rods, this beautiful, organic knot topped with a bevel edge glass top makes a wonderful breakfast room table or a statement foyer entry piece. Also available as a console table, cocktail or side table.
Product Details
| Material | Rattan |
|---|---|
| Notes | Rattan with 1/2″ clear tempered glass top |
| Volume | 67 cft |
| Weight | 302 lb |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Coastal |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.