D12-94-1 – Andalusia Round Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Classic Spanish-Mediterranean styling. Saber detailing and decorative fob accents featured on all pieces. This 50-inch round dining table was designed for indoor or outdoor placement. It has a hand-made, sand-cast aluminum frame that has the look of hand wrought iron and is finished in Cordoba, a durable, weather resistant, multi-step antique powder coat. The limestone top has a hue specially chosen to complement the coloration of this collection. The limestone top is made up of two pieces of stone.
Product Details
| Material | Powder Coated Aluminum, Limestone |
|---|---|
| Volume | 61 cft |
| Weight | 201 lb |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 201 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 29.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.