Today’s Hours Getting Hours
Hudson Valley Spindle Bed King
$6,363.00 Original price was: $6,363.00.$3,798.99Current price is: $3,798.99.
Oasis Storm Leather Power Reclining Sofa with Power Headrests, Lumbar, Heat & Massage
$6,276.00 Original price was: $6,276.00.$4,078.99Current price is: $4,078.99.
Hudson Valley 54-inch Round Dining Table
"*" indicates required fields
Description
This unique dining room centerpiece starts as a 54-inch diameter table with a deep apron; when guests arrive, the top and base both open to accommodate two 16-inch leaves that extend the table to 86 inches. Its thick, round legs have a playful reverse taper and rounded stretchers near the top. And throughout the piece, the flowing grain of solid American black walnut shines through a rich Dark Roast finish.
Additional information
| Dimensions | 54 × 54 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Greystone Pub Table in Ash Brown
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Traditions Traditions Rectangle Dining Table with Two 22-inch leaves
| Weight | 209.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.00 × 78.00 × 30.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Traditions |
| Color | Brown |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
Walnut Grove Dining Table
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.