I39-303 – Phase 3 Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Lengthened to three pedestals, our Greek keyed foot dining table is ready for a banquet, with bejeweled cuffs at its blackened steel base and a contrasting wood top.
Product Details
| Material | Oak Veneers, Metal |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | Three blackened steel metal pedestals with matte brass trim |
| Volume | 69 cft |
| Weight | 477 lb |
| Apron Height | 29 in |
| Cartons | 4 |
Additional information
| Weight | 477 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 119 × 30.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cedar Fork Dining Rectangle Leg Table
Crossings Eden Rectangular Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.