Today’s Hours Getting Hours
Ilaria Reclaimed Wood Rectangle Console Table
Call for Price
Briley Marble Round Accent Table Small
Call for Price
Laguna Solid Wood Dining Table Natural
"*" indicates required fields
Description
Fresh and inspiring, the Laguna evokes California casual with each detail. Subtle curves and built-in drawer pull create a simplistic design, while solid mango wood in a soft butternut finish pairs dreamy storage with a modern yet timeless appeal.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 60”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Natural Maple |
| Weight | 145 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 28″ |
| Overhang Front Back | 13″ |
| Overhang Side Side | 13″ |
Additional information
| Weight | 145 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Maple |
| Style | Contemporary |
| Collection | Laguna |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Laguna Solid Wood 2dwr Nightstand
Laguna Solid Wood 4dr Buffet
Related products
Owens Maple Counter Dining Table
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.