Manor House Trestle Table – 10′
"*" indicates required fields
Description
Our Manor House dining table is crafted of unfinished, reclaimed pine timbers on top and features a reclaimed pine baluster trestle base. Ten inch clearance from the pedestal to end of table.
Product Details
| Item Weight | 218 |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Dimensions | W:120 x D:40 x H:30 |
Additional information
| Weight | 218 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 120 × 30 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Manor |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 88 In. X 42 In. Trestle To 112 In. (24 In. Butterfly Leaf)
Americana Modern Dining Island Counter Height Table 72 In. X 42 In. To 90 In, (18 In Butterfly Leaf)
Cedar Fork Dining Square Counter Height Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.